enpl

(Polski) Zadbaj o swój portfel i oszczędzaj energię

(Polski) Nadchodzą jesienne chłody, a wraz z nimi konieczność ogrzania domów i mieszkań. Jako, że od miesięcy wszyscy borykamy się z lawinowo rosnącymi cenami energii i surowców, warto uruchomić najtańszy rodzaj paliwa jakim dysponujemy – efektywność energetyczną. Za tym hasłem nie kryje się nic innego jak oszczędzanie energii. To niezużyta energia jest tą najtańszą, najbardziej dostępną dla każdego. Oto garść porad odnośnie ogrzewania, które możesz wdrożyć w życie natychmiast, a co najważniejsze może cię to kosztować 0 (słownie: zero) złotych.

Są też skuteczne działania niskokosztowe, które pomogą Ci efektywnie korzystać z ciepła, a mianowicie:

Najskuteczniejsze jest jednak poprawienie efektywności energetycznej budynku (termomodernizacja), a w ślad za tym wymiana instalacji grzewczej, najlepiej na odnawialne źródło energii. To jest jednak spory wydatek inwestycyjny. PolREFF udostępnił kalkulator oszczędności energii, w którym w prosty sposób możesz sprawdzić jakie korzyści przyniesie inwestycja w Twoim domu. Warto podjąć ten wysiłek, gdyż taka inwestycja gwarantuje największe oszczędności energii na ogrzewanie.

Jeżeli jednak nie dysponujesz pieniędzmi bądź masz inne wydatki, zacznij oszczędzać energię wdrażając w życie porady, które są bezkosztowe.