enpl

(Polski) 5 października 2022 roku obchodziliśmy Dzień Efektywności Energetycznej

(Polski)

Efektywność energetyczna to największe źródło energii jakim dysponujemy. Wszak niezużyta, zaoszczędzona energia, to energia najtańsza. W obecnym czasach musimy oszczędzać – brak surowców energetycznych daje się nam wszystkim we znaki. A i ceny energii przyprawiają o zawrót głowy.

Najwięcej energii w domu zużywamy na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody – to nawet 80 proc. Wielkim nakładem finansowym ogrzewamy nasze domy, ale czy dbamy też o to aby ciepło nie uciekało? Warto to zrobić. Ciepło z budynku ucieka przez nieszczelne okna, nieocieplone przegrody, czy wentylację. Również niesprawna, przestarzała instalacja grzewcza naraża nas na koszty – zużywa dużo energii (paliwa), nie jest efektywna, są duże straty energii.

 Jeżeli więc zastanawiasz się czy warto być efektywnym energetycznie, sprawdź w naszym Kalkulatorze oszczędności energii  ile możesz zyskać.

Kalkulator jest bardzo intuicyjny i składa się z dwóch kroków:

  1. Wybierasz cechy swojego domu / mieszkania, jak powierzchnia, stopień ocieplenia przegród, czy źródło ciepła do ogrzewania.
  2. W następnym kroku możesz wybrać technologie i przedsięwzięcia, które chcesz zrealizować. Kalkulator obliczy dla Ciebie efekt finansowy inwestycji oraz wykaże jaki będzie jej wpływ na środowisko.

Możesz też skorzystać z naszego Wirtualnego Doradcy Technologicznego, który jest interaktywnym narzędziem zawierającym zbiór urządzeń i materiałów zweryfikowanych pod kątem ich parametrów energooszczędnościowych przez niezależnych ekspertów – inżynierów programu PolREFF. Wyszukiwanie określonych produktów (np. kocioł, styropian, wełna, PV) odbywa się za pomocą intuicyjnej wyszukiwarki. Wystarczy kilka minut, aby odnaleźć produkty, spełniające wysokie kryteria efektywności energetycznej.

Mając do dyspozycji powyższe narzędzia możesz zaplanować poprawę efektywności energetycznej swojego budynku i cieszyć się niskimi rachunkami za energię. A i środowisko w Twojej okolicy będzie czystsze, poprawi się jakość powietrza.

Sprawdź, bo warto! I świętuj Dzień Efektywności Energetycznej z PolREFF.